Jartiyer birçok farklı modeli ile etkileyiciliğinin her zaman üst noktalarda olmasını sağlamıştır. Jartiyer modellerine kısaca göz atalım.

Jartiyer, standart olarak genelde takım olarak satın jartiyerleri tek olarak da satın alabilirsiniz. Dantelli jartiyer, file jartiyer, transparan jartiyer gibi farklı modelleri bulunur.

Jartiyer takım, iki parçalı jartiyer takım, üç parçalı jartiyer takım, dört parçalı jartiyer takım gibi farklı kombinasyonlarda satılır. İki parçalı jartiyer modelleri, genelde jartiyer ve çoraptan oluşur. Üç parçalı jartiyer takımlar, jartiyer, jartiyer çorabı ve sütyen olarak ya da jartiyer, jartiyer çorabı ve üst çamaşırı olarak satılır. Dört parçalı jartiyer takımlar, jartiyer, jartiyer çorabı, g-string veya külot ve sütyen olarak satıldığı gibi bunun dışında da farklı iç giyim ürünlerinin kombinasyonu ile de satılmaktadır.

Büstiyerli jartiyer, büstiyerli jartiyerler genelde tek yada iki parçadan oluşur, bazı özel büstiyerli jartiyer modelleri üç parçadan da oluşmaktadır. Büstiyerin alt kısımlarında jartiyerin stripe adındaki askıları bulunur bu askıları jartiyer çorabınıza tutturursunuz. Büstiyerli jartiyerin özelliği, büstiyerin kadına kazandırmış olduğu seksi görünümdür. Büstiyerli jartiyerler aynı zamanda fazla kiloların saklanması konusunda ve göğüslerinizin daha dik görünmesi konusunda ideal jartiyer modelleridir.

File jartiyer takımlar, vücut çorabı kıyafetlerinin jartiyer ile birleştirildiği jartiyer modelleridir. Üst body tamamen file kumaştan tasarlanmıştır ve alt kısımlarında jartiyer askıları bulunur, genelde g-string ve jartiyer çorap ile satılır.