İç Çamaşırların önemi her geçen gün artıyor. Sebebi çok basit, iç çamaşırları artık yalnızca gerekli oldukları için değil aynı zamanda Moda haline geldikleri için giyilmektedirler. Mini etekler ve dekolteli kıyafetlerle birlikte iç çamaşırlarının görünmesi bunları kıyafetle uydurmayı gerektiriyor.

Yalnızca Moda açısından değil aynı zamanda Sağlık açısından da çok büyük bir önem taşımakta. Günümüzde kullandığımız İç Çamaşırlarının birçoğu belki de beklenilen veya arzulanan sağlık çerçevesinin içine girememekte. Oysa iç çamaşırı bütün gün taşıdığımız ve tenimizle sürekli temas halinde olan çamaşırlarımızdır. Bunların alerji yapması ya da sağlık sorunları yaratması günümüzde düşünülemezdir.

Türkiye’deki İç Giyim Sektörü çok büyük ve önemli bir hal almıştır. TEN, Magic Form ya da Suwen gibi çok büyük ve önemli üreticilerin sürekli araştırıp geliştirmesi ve kaliteli ürünleri piyasaya sürmesi, bizleri şanslı yapmıştır.İç Çamaşırı ne işe yarar?

İç Çamaşırının birçok önemli görevleri vardır. Bu göğüsleri toparlamaktan başlayıp, cezbedici özellikleri için kullanılan İç Çamaşırlarına kadar uzanır.

Fonksiyon: İç Çamaşırlarının ayrı ayrı fonksiyonları vardır. Günümüzde teknoloji ilerledikçe daha gelişmiş ve dayanıklı ürünler üretilmektedir, yeni fikirlerden doğan ve hayatımıza kolaylık sağlayan birçok ürünler çıkmıştır piyasaya. Çok çeşitli İç Çamaşırları olduğundan İç Çamaşırların genel bir görev tanınamaz hale gelmiştir. Sütyenleri misal olarak alırsak eğer bunların görevleri sadece göğsü taşımak değildir. Farklı farklı modelleri bulunan Sütyenlerin farklı farklı işlevleri vardır.Bir Sütyen ne işe yarar ve çeşitleri nelerdir?

Sütyenlerin görevleri seçiminize göre değişmektedir. Kıyafetlerin altına istediğiniz şekildeki uygun bir Sütyeni seçmeniz çok önemlidir. Yanlış seçilmiş bir Sütyen çok kötü görüntülerde ortaya çıkartabilir.

Minimizer Sütyenler, büyük göğüsleri küçük gösterip kıyafetlerin ve elbiselerin altında daha düzgün bir görünüm verir

Push-up (Maximizer, Wonderbra ve Dolgulu Sütyen olarak da bilinir) Sütyenler göğüslerin daha dik ve yukarıya taşmasını sağlar. Bu Şekilde küçük göğüsleri daha büyük ve dolgun gösterir. Küçük göğüslü bayanlar için idealdir.

Emzirme Sütyeni - İşlevi isminde gizlidir zaten. Emzirmek sütyen taşıyan kadınlar için zorluğunu bunu yaşayanlar bilir. Bu zorluğu ortadan kaldırmak için üretilmiş bir Sütyendir. Cup'lar yukarıdan kolayca çıkarılabilir ve bu sayede meme uçları rahatlıkla açılır. Kapatıldığında normal bir Sütyen görevini görmektedir.Külotlar ne işe yarar ve çeşitleri nelerdir?

Külotlarda tıpkı Sütyenler gibi birçok çeşidi farklı farklı görevleri bulunmaktadır.

Slip - Günlük kullanım için en çok tercih edilen Külot çeşididir. Rahat kullanımı yanı sıra rahatsız edici eden yönleri çok azdır. Aynı zamanda regl döneminde pedlerin daha kolay kullanılmasını sağlar.

G-String, Tanga - Arka kısmının ipten oluşması ve popoyu kapatmaması elbise altında görünmemesini sağlar. Bu yüzden elbisenin altına giymek için tercih edilir, aynı zamanda dar kotların altına da rahatlıkla giyilebilen ve sıkışmayı engeller. Bunların yanı sıra G-String'ler büyük bir kısmı, seksi görünmek için çok cezbedici bir üründür, bu yüzden kadınların yatak odasındaki bir numaralı tercihidir.

Boxer, Şort - Görevleri Slip ile hemen hemen aynıdır. Rahat kullanımı ve giyilebilmesi çok kullanışlı bir ürün olmasını sağlamıştır. Boxer'lar kullanışlılığının yanı sıra çok seksi bir üründür. Bu yüzden hem çekici hem kullanışlı olsun istiyorsanız, boxerları tercih etmelisiniz.

Korseler beden toparlayıcı olarak geçerler, bedenin daha zayıf, toplu ve güzel görünmesini sağlar. Korselerin birçok çeşidi vardır, ancak bunların hepsi aynı görevi vardır: Toparla ve düzgün göster.