Erotik iç giyim seks hayatlarını renklendirmek ve hayal dünyalarının hayata geçirilmesini isteyen bayanlar tarafından kullanılması için tasarlanan ve çoğunda da hayal gücünün etkileri esen kıyafetlerdir. Kullanılan kumaşı, modeli, rengi nedeni ile albeni ve tutkuyu gösteren kadınlar kadar erkeklerinde beğeni alıp kullandıkları modellerdir.

Her kişinin karakterine göre giyim şekli ve renk seçenekleri de gelişmekte ve farklılıklar olmaktadır. Bu iç çamaşırı seçeneklerin de etkili bir durumdur. İç çamaşırı özellikle erotik iç giyim seçimi yapılırken bayanların en çok dikkat ettiği özellik rahat olmaları kadar, daha seksi, gösterişli, göründüklerini bilmeleridir. Baştan çıkarıcı özelliği ile her iki cins içinde özel kıyafetlerdir. İç giyimde genelde jartiyer, büstiyer, kombinezon, ipli, dantelli, tüllü, seksi iç giyim, seksi gecelikler, bazı mesleklerin seksi kıyafetleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra özel tasarım mini elbiselerde tercih edilen erotik kıyafetler içinde yer almaktadır. Bu iç giyimlere ilaveten daha seksi görünmelerine etki eden eldiven, çorap, ayakkabı ve çeşitli aksesuarlarda yer almaktadır.

Erotik iç giyimlerde modellerdeki transparanlığın dışında, kullanılan dantel, tül, ip, kurdele gibi detaylar ile görsel olarak daha da seksi bir görüntü sağlanmakta. Erotik iç giyimlerden biri olan Jartiyerler en çok kullanılan kıyafetler arasında yer alır. File çorapları seksi iç çamaşırı, eldiven detayları ile iç gıcıklayan ve seksi çağrıştıran kadında bu açıdan özgüveni en üst noktalara çıkartırken güzelliklerini daha etkili bir şekilde sunarken fantezi dünyalarını da renklendirmenin keyfini yaşarlar.

Bunun yanı sıra farklı mesleklerin kostüm şeklinde hazırlanarak oluşturulan erotik iç giyim modelleri de oyunumsu bir gün geçirmek isteyen çiftler için seçim kaynağı olmakta. Erotik iç giyim sadece kadınlar için tasarlanmayıp bu noktada erkek içinde özel stringler ve aksesuarlarda yer almakta olup seks hayatını renklendirmek için her türlü ürün kullanılmıştır. Her zevke göre farklı renk ve model seçenekleri ile geniş bir yelpazeye sahip olan erotik iç giyim seçenekleri ister piyasada ister internet ortamında satılarak her kesime hitap etmektedir.